نقدشوندگی صندوق های سرمایه گذاری

مدیر عامل کارگزاری سهم آشنا در گفتگو با بورس نیوز گفت : چندی است که به دنبال افت بازدهی بازار بورس , صندوق های سرمایه گذاری مشترک نیز تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته است .قابل ذکر است هنوز مدت زیادی از آغاز بکار صندوق های سرمایه گذاری مشترک در کشور ما نمی گذرد و اکثر این صندوق ها فعالیت خود را از فروردین ماه سال ١٣٨٧ آغاز نموده اند .
افتتاح این صندوق ها در زمانی بود که بورس از وضعیت مناسبی برخوردار نبود اما با گذشت زمان و در اوایل خردادماه همزمان با رشد بازار این صندوق ها نیز رشد خوبی پیدا کردند که این روند تا پایان شهریور ماه ادامه یافت اما با شروع نیمه دوم سال و در پی افت عملکرد بازار , این صندوق ها نیز افت محسوسی نمودند .
شهمیری در خصوص وضعیت فعلی صندوق های سرمایه گذاری مشترک و موانع پیش روی آنها گفت : یکی از مزایای مهم صندوق های سرمایه گذاری در کشور رتبه نقد شوندگی آنهاست . بطوریکه می توان گفت این صندوق ها جزو نقد شونده ترین موارد سرمایه گذاری بشمار می روند .
وی در پایان گفت : بورس کشور ما اثبات کرده است که در مقاطع مختلف زمانی می تواند حتی بالاتر از نرخ تورم , سود دهی داشته باشد که در صورت اصلاح ساختار بورس و افزایش حمایت های مالی بانکها , این صندوق ها می توانند حتی در شرایط فعلی بازدهی مطلوبی را برای سرمایه گذاران خود به ارمغان بیاورند .